• Osuszanie Budynków

  Osuszanie Budynków

  Usuwanie skutków zalań i wilgoci w budownictwie


osuszanie

Osuszanie Budynków

Osuszanie
Wilgoci Budowlanej

Rosnące tempo budowania oraz duży nacisk kładziony na możliwie krótkie terminy realizacji ukazały problem nie występujący dotychczas w Polskim budownictwie a mianowicie wilgoć technologiczną - budowlaną. Z tego powodu chcemy oferować firmą z branży budowlanej pomoc w osuszaniu tynków i posadzek nowoczesnymi urządzeniami osuszającymi.

Największe ilości wody zużywa się w trakcie fazy końcowej budowy przy pracach wykończeniowych: tynkowanie, wylewki, kładzenie gładzi szpachlowych, itp. Jej naturalne wyschnięcie w krótkim czasie, w szczególności w okresie jesienno-zimowym, jest niemożliwe. Bardzo często czas oczekiwania na możliwość prowadzenia dalszych prac powoduje znaczne wydłużenie czasu budowy co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

W Europie Zachodniej, osuszanie jest traktowane jako niezbędny proces w budowie obiektów z krótkimi terminami realizacji i planowane jest już w fazie projektu. W Polsce nadal jest to działanie doraźne i sporadyczne. Polskie firmy budowlane, które nigdy nie zetknęły się z profesjonalnym osuszaniem i urządzeniami takimi jak osuszacze, próbują radzić sobie z tym problemem na różne sposoby, stosując np. nagrzewnice gazowe czy elektryczne. Niestety, nagrzewanie zawilgoconych pomieszczeń i ich ścian nie usuwa nadmiernej wilgoci, lecz powoduje tylko jej penetrowanie i wnikanie wilgoci w głąb materiałów. Jednocześnie jest to rozwiązanie czasochłonne i energochłonne. Przy dużej wilgotności na zewnątrz metoda ta jest całkowicie bezskuteczna! Przy zastosowaniu nagrzewnic gazowych dochodzi wręcz do podniesienia poziomu wilgotności w ogrzewanych nimi pomieszczeniach, co jest efektem ubocznym spalania gazu. Wysoka temperatura szczególnie niewskazana jest przy osuszaniu tynków gipsowych, które są powszechnie stosowane w budownictwie. Wysoka temperatura powoduje w tynku gipsowym wytworzenie się na jego powierzchni warstwy, która uniemożliwia odparowywanie wody.

Jedyną skuteczną metodą osuszenia wilgoci technologicznej i budowlanej jest użycie do tego celu osuszaczy kondensacyjnych i wentylatorów. Jest to metoda od lat stosowana na całym świecie. Osuszacz jest jedynym skutecznym środkiem umożliwiającym szybkie, tanie i skuteczne osuszanie i usuwanie dużych ilości wilgoci z obiektów budowlanych.

Oferowane przez naszą firmę osuszacze budowlane są skuteczne nawet w temperaturach bliskich zera!

Korzyści ze stosowania osuszaczy w trakcie budowy:

 • Krótszy czas realizacji inwestycji budowlanych.
 • Możliwość prowadzenia prac nawet w niskich temperaturach.
 • Znaczne skrócenie czasu wysychania murów, tynków, posadzek.
 • Możliwość lepszego rozplanowania prac, bez zbędnych przestojów.
 • Możliwość wykonywania prac wykończeniowych w trakcie osuszania.
 • Doprowadzenie do odpowiedniej wilgotności posadzek przed ułożeniem parkietów.
 • Uniknięcie niebezpieczeństwa rozwoju grzybów i pleśni.
 • Suchy budynek wymaga mniej energii potrzebnej na jego ogrzanie.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w likwidacji wilgoci przemysłowej. Nieustanie inwestujemy w rozwój parku maszynowego. Proponujemy usługę kompleksową wraz z pomiarami wilgoci oraz wynajem potrzebnych maszyn do osuszania.

Zamów Osuszanie Wynajem Osuszaczy